Archiv 2014-2015

fotky najdete zde »»»

25.09.2014

Sběr starého papírusp2014p

V pondělí 22. září 2014 jsme i přes nepříznivou předpověď počasí pořádali tradiční sběr papíru.
Narozdíl od posledního sběru se tohoto zúčastnili opět všichni žáci naší školy, tedy s výjimkou těch nejmenších – prvňáčků. Ti se, co by „školní benjamínci“, do této celoškolní akce zapojili jen symbolicky a se svojí třídní paní učitelkou přinesli v průběhu dopoledne z domu přinesené balíčky svázaného papíru, které společně uložili do kontejnerů na sběrném místě před školou. My ostatní jsme vyrazili s kárkami do ulic a poctivě sesbírali všechny balíky starého papíru, které naši spoluobčané připravili před své domy. Díky jejich podpoře a spolupráci při této již tradiční akci jsme nasbírali přes 6 tun starého papíru. A přestože se tento sběr co do sesbíraného množství neřadí mezi ty „rekordní“, akce se vydařila a až na deváťáky, kteří ve svém „rajónu“ v Chylicích neměli možnost úkrytu před dešťovými kapkami při jedné drobné přeháňce, jsme my ostatní ani nezmokli.

Pavla Páčová, koordinátorka akce

01.10.2014

edj2014Evropský den jazyků

I letos jsme již od září plánovali den otevřených dveří u příležitosti Dne evropských jazyků. Ve srovnání s minulým školním rokem jsme však zvolili jinou formu. Přizvali jsme do školy lidi, kteří v některé z evropských zemí žili, poznávali jejich kulturu, jazyk, někteří se tam vdali či oženili, prostě se s danou zemí setkávali daleko intenzivněji než jen jako hosté na letní dovolené. Poznali jsme tímto způsobem Švédsko, Finsko, Španělsko a Francii. Vyprávění hostů bylo velmi zajímavé, probíhalo v angličtině, děti se učily pár základních slov švédsky, finsky, španělsky či francouzsky. Z každého setkání odešly se znalostí nějaké písničky jednoduché písničky. A jak to viděly ony? O tom řekne pár slov Eliška Hanáková z šesté třídy.

více zde »»»

Je 23. 8. 2017