Archiv 2013-2014

06.09.2013

První cesta do školy

Pondělí 2. září bylo pro 34 školáků Dnem s velkým „D“. Šli totiž poprvé do školy. Aby jejich první cesta byla opravdu výjimečná, přišli i v doprovodu svých rodičů, prarodičů a také žáků 9.třídy. Slavnostní zahájení novéh
o školního roku se konalo ve školní jídelně, kde už na děti čekaly jednak jejich nové paní učitelky Lenka Běhalovprv2013á a Pavla Páčová, ale také paní ředitelka Alena Horáková a starosta obce Stanislav Tureček. Krásná slova přivítání měla pro děti připravená předsedkyně sboru pro občanské záležitosti, paní Světlana Mitáčková, mnoho úspěchů novým školáčkům popřála i paní ředitelka a pan starosta. Závěrem této slavnosti dostaly děti od svých nejstarších spolužáků, žáků 9.třídy, kytičku a pamětní list jako upomínku na svůj první školní den.

Poté už se noví školáci v doprovodu svých třídních paní učitelek vydali do svých tříd. Tady se poprvé posadili do školních lavic, většinou po boku svých kamarádů z mateřské školy. Na lavici měli připravené učební pomůcky, které si za pomoci svých rodičů uspořádali do svých krásných nových aktovek. Ve třídách už pak proběhla jen krátká informativní schůzka, třídní paní učitelky popřály svým novým žáčkům, aby se jim ve škole líbilo a hlavně dařilo, jejich rodičům pak hodně trpělivosti se svými dětmi při školní práci doma.

Pak už plni dojmů ze svého prvního velkého „Dne“ odcházeli domů.

Mgr. Lenka Běhalová a Mgr. Pavla Páčová

11.09.2013

Trojice gymnastek O.N.Vsi na Mistrovství České republiky

Náš oddíl sportovní gymnastiky reprezentovaly na červnovém mistrovství, konané v Liberci, hned tři naše gymnastky, nejmladší Tamara Kalašová, r.2004, závodila v kategorii starší žákyně, kde obsadila celkově 23. místo z celkového počtu 61 závodnic z celé České republiky, Tamara svými výkony a výsledky na všech závodech sezony přesvědčila trenéry a trenérky zastupujícího oddílu Sokola Brno a od září začíná trénovat pod jejich vedením, stal se tak první přestup gymnastky našeho oddílu do oddílu jiného, přejeme hodně zdaru , hodně zdraví a štěstí v další gymnastické kariéře.

Další dvě gymnastky soutěžily za juniorky B, Markéta Ryšavá, která okusila atmosféru mistrovství již podruhé, Veronika Šálková poprvé.Z celkového počtu 39 závodnic obsadlila Markéta 35. místo, které bylo ovlivněno jejím zraněním , přesto se se vším porvala a zdárně docvičila své sestavy, Veronika zkusila mistrovství poprvé a skončila na 39. místě, není to medaile, jak byly holky zvyklé přivážet ze závodů, ale i tak je to velký úspěch, nejenom jich samotných, ale celého oddílu.Tak malý oddíl a dostane se až na Mistrovství České republiky.

Všem patří poděkování za reprezentaci a přání dalších úspěchů.

Ivana Frantová

16.09.2013

Dopravní akce v Uherském Hradištida-uh2013

Začátek školního roku si žáci 5. a 6. třídy zpříjemnili výjezdem do Uherského Hradiště. V areálu ČSA
D již na nás čekali hasiči s praktickou ukázkou uhašení a zajištění hořícího automobilu a vyproštění osob z havarovaného vozidla. V další části si děti nacvičily jízdu zručnosti na autocvičišti. Zástupci Armády ČR předvedli na trenažérech převrácení vozidla a postup, jak se má osoba vyprostit. Dospělé osoby si mohly vyzkoušet simulaci nárazu automobilu v třicetikilometrové rychlosti. Na závěr jsme se přesunuli na hlavní křižovatku, kde nám policisté předvedli řízení provozu pomocí technických prostředků i policistou. Dozvěděli jsme se, jakých chyb se řidiči nejčastěji dopouští a čeho je nutné se vyvarovat.
A protože i počasí nám přálo, prožili jsme společně příjemné dopoledne.

Mgr. Patricie Bobková, Mgr. Jana Jurásková

Je 24. 6. 2017