Archiv 2011-2012

05.09.2011

To jsou naši prvňáčci při prvním vykročení do školy.

prváci2011m

29.09.2011

DRAVCI

V pondělí 26. září jsme se zúčastnili společně s dětmi z mateřské školy výukového programu Dravci. Sovy a dravce přivezla společnost Zayferus z Lednice.
dr1V první části programu nás seznámili s jednotlivými dravci a pak se soutěžilo. Za správnou odpověď na soutěžní otázku jsme mohli vyhrát různé ceny např. pexeso, leporelo, kalendář nebo volnou vstupenku na program v Lednici.
V další části programu jsme pak mohli vidět dravce přímo v akci. dr2Sledovali jsme je v letu a při útoku na kořist. Zavolat si dravce na ruku nebo ho vypustit si mohli vyzkoušet i dva žáci z naší školy a to proto, že odpověděli správně na soutěžní otázku.
Byl tam také jeden zajímavý dravec, který vlastně ani tak nelétal, ale chodil jako dinosaurus. A jako perličku jsme se dozvěděli, že když ráno přijeli a vypustili dravce, aby se trochu proletěli, tak jim jeden z nich uletěl a už se nevrátil.
Tento program byl zajímavý a poučný.

Jan Pavlas a Kuba Mazur, 8. třída

08.10.2011

Přespolní běhpb2011

Za krásného, skoro letního, počasí jeli starší chlapci (8. a 9. ročník) reprezentovat školu do Uherského Ostrohu na okresní kolo v přespolním běhu. Na tříkilometrové trati soupeřila naše šestice s dalšími 54 běžci. Jedná se o soutěž družstev, ve které se započítávají výsledky prvních čtyř závodníků z každé školy. Obsadili jsme sice až osmé místo z 10 zúčastněných škol, ale mezi srovnatelnými vesnickými školami nám patřila druhá příčka.

Mgr. Jaroslav Němec

Je 18. 10. 2017