Archiv 2009-2010

11.09.2009

Exkurze na Rochus

Ve středu 9. září se 8. třída zúčastnila exkurze na Rochus. Jako první byla na programu návštěva Střední školy MESIT. V krátkém čase jsme vyslechli pár informaci o škole a prohlédli si r1učebny oborů kloboukářství, knihařství a květinářství. Pak jsme vyrazili do terénu. Během exkurze probíhala malá otázková soutěž . Za každou správně zodpovězenou otázku dostala skupina určitý počet bodů. Jako první jsme přišli k soše sv. Rozálie. Pak jsme si prohlédli okolí Uh.Hradiště z místa, kde se nacházelo vojenské cvičiště. Nakonec jsme vystoupali ke kapli sv. Rocha na vrcholu Černé hory, která je přr2ipomínkou morové epidemie. Pak už se šlo z kopce. Další zastávka byla u sedimentační nádrže, která byla vybudována z důvodů častých povodní. U památného stromu, oskeruše, jsme se rozhlédli po okolních vinohradech, sadech a polích a splnili poslední úkoly. Během exkurze jsme se seznámili i s historií této významné evropské lokality. Také jsme zhodnotili vliv člověka a přírody na formování okolní krajiny (vojenské cvičiště, erozní činnosti, vinohradského potoka, zemědělská velkovýroba a malovýroba,…) . Pak už nás čekala jen cesta domů. Akce se uskutečnila v rámci společného projektu se ZŠ Staré Město, který byl podpořen dotací z ministerstva školství.

Věra Marťanova, Kamila Lopatová-8. třída

14.09.2009

a1Cyklistická exkurze 2. třídy

Ve čtvrtek 10. září 2009 se žáci druhé třídy vypravili na poznávací cyklistickou exkurzi okolím Ostrožské Nové Vsi. Cílem byl sv. Antonínek. Po úspěšném zvládnutí náročného výjezdu na vrchol a2tohoto 350 metrů vysokého kopce, se malí cyklisté posilnili svačinkami od maminek a zahráli si oblíbenou hru s plížením - Na strážce.

Po prohlídce kostela, kterou dětem ochotně umožnil milý pan a3správce, jsme ochutnali "svatou vodu" a prošli částí křížové cesty k ohništi ukrytému v lese. Za malou chvíli se okolím linula vůně opečených špekáčků a druháci si pochvalovali, jak jim tahle dobrota chutná.

Překvapením pro děti byla nádherná vyhlídka na údolí řeky a4Moravy od Veselí až k Uherskému Hradišti. Všichni našli v dálce novoveský kostel a naši školu, ostrožský zámek i hradišťské věže.

Závěrečná cesta dolů z kopce školáky nadchla a naladila je na příští cyklistické dobrodružství.

a5Poznání přírody nabírající podzimní barvy, návštěva zajímavého místa, orientace v krajině, poutavý program i možnost vyzkoušet si v bezpečí
vedlejších cest nést zodpovědnost za sebe sama jako účastníka silničního provozu - to byly zážitky, vědomosti a dovednosti, které jsme druhákům chtěli zprostředkovat.

Velké poděkování posíláme paní učitelce Heleně Chytkové, která nás po celý den ochotně doprovázela.

Mgr. Karel Zerzáň

24.09.2009

Zátopkova pětkazp1

zp2Ve čtvrtek 24.9.2009 se naše škola zúčastnila běžeckého závodu "Zátopkova pětka". Jedná se o štafetový závod dětí prvního stupně základních škol, při kterém si 24 dětí a jeden učitel (nebo přítel školy) zaběhnou po 200 m. Závod pořádá každoročně ZŠ Hroznová Lhota. Letos přijelo na start 12 škol převážně z okolí Veselí nad Moravou. Po velkém boji a dramatických zvratech jsme nakonec obsadili 8. místo (mezi vesnickými školami 6. místo).

Mgr. Jaroslav Němec

Je 12. 12. 2017