11.02.2019

mstr2019Kajakáři Ondřej Prchlík, Tomáš Cícha a Filip Váverka se spolu s dalšími svými oddílovými kolegy zúčastnili 2.února slovenského šampionátu v pádlování na trenažeru, jehož dějištěm bylo bratislavské nákupní centrum Avion. Zajímavá sportovní podívaná, na níž nechyběli držitelé olympijských medailí a světových titulů znamenala pro jediné zástupce z České republiky nečekané výsledky. Osmák Ondřej Prchlík vyhrál obě soutěžní tratě, jak kilometr, tak dvoustovku a stal se dvojnásobným mistrem Slovenska. Těsně pod stupni vítězů-čtvrtý a také pátý skončil sedmák Tomáš Cícha, Prchlíkův deblový spolujezdec Filip Váverka obsadil místa pátá.

Mladý chemik – regionální kolomch-rk-2019

Soutěž Mladý chemik je určena žákům devátých tříd. V loňském školním roce se této soutěže zúčastnilo přes 15 tisíc žáků z celé ČR. Soutěž je finančně podpořena odbornou veřejností, firmami podnikajícími v chemickém průmyslu a Svazem chemického průmyslu. Regionální kolo této soutěže se konalo 11. prosince a 5. února na SPŠ v Otrokovicích. V prosinci si žáci ověřili své vědomosti v teoretické části soutěže, v únoru pak plnili úkoly ve školní laboratoři. Před zahájením druhé části regionálního kola navštívili žáci významnou firmu v regionu Continental Barum s.r.o. Tato exkurze byla velmi zajímavá.
Regionálního kola se zúčastnili tito žáci: Lučný Patrik, Botek Jan a Hendrychová Elen.
Všem gratulujeme k dosaženým výsledkům.

Renata Němcová

06.02.2019

zp2018-1Zasedání parlamentu

Jako každý rok, se i tentokrát odehrálo zasedání parlamentu v přítomnosti ředitelky školy. Na zasedání se řešil např. úklid ,školní jídelna
zp2018-2, bufet, školní dvůr, záchody, školní akce atd. O těchto tématech připravili žáci parlamentu prezentaci, kterou si ředitelka školy vyslechla a následně ji zhodnotila. Na této prezentaci pracovali žáci parlamentu celý prosinec. Dále se řešilo to, co se za rok 2018 povedlo a co se naopak nepovedlo. Ředitelka školy vyslechla naše požadavky a přijala nové nápady a poučila se z toho, co se podle žáků nepovedlo. Další takové setkání se odehraje za půl roku.

Martin Šálek

Je 16. 2. 2019