11.12.2019

Dílničky

09.12.2019

Mikuláš ve školní družině

V rámci projektového dne nás ve školní družině 5. 12. 2019 navštívil Mikuláš. Děti s velkým respektem vnímaly přítomnost čertů a velmi ochotně odříkaly básničku i zazpívaly písničku. Mikulášovi a především čertům děti slíbily, že nebudou zlobit a budou už jen hodné. Přítomní andělé děti odměnili malou pozorností, ze které se dětem konečně rozzářily oči. Některé děti předaly namalované obrázky s mikulášskou tématikou andělům a byly rádi, že čerti pomalu odcházejí. Přítomnost Mikuláše s čerty, v tomto adventním čase, byla velmi příjemná a je nedílnou součástí vánočního adventu a nadcházejících vánočních svátků.

Za školní družinu T. Jurásková, A. Pilčíková, M. Vávrová

Mikuláš 1

09.12.2019

Halloween ve 3. oddělení školní družiny

Na začátku listopadu jsme se s dětmi pustili do vyřezávání halloweenských dýní. Nejprve jsme museli dýně vydlabat a omýt. Poté si děti předkreslovaly různé tvary fixou a nakonec přišlo to pravé - vyřezávání. Mladším dětem pomáhali starší žáci, kterým vyřezání šlo hladce. Veškeré tvoření se obešlo bez zranění. Práce děti nadchla a moc se jim povedla, společně jsme se s výtvory vyfotili před budovou školy. Některé dýně jsme poté nainstalovali ke stromu a ty, podle holek ze 4. třídy, nejvíce povedené, si děti odnesly domů.

Markéta Vávrová

halloween 1