3.09.2012

ZÁVĚREČNÝ PRODUKT PROJEKTU COMENIUS

Fotokniha 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22

ENDPRODUKT DES PROJEKTS COMENIUS

Fotobuch 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22

1.06.2012

Projekt COMENIUS se blíží ke konci

Naše škola se ve školním roce 2010/2011 a ve školním roce 2011/2012 zapojila do projektu Comenius – partnerství škol.
Po celé dva roky jsme pracovali na tématech, která byla zaměřena na ekologii, protože název našeho projektu je Uvědomělé děti = Zdravý svět.
Protože se pomalu blíží konec školního roku, blíží se i konec našeho projektu. Věříme, že ukončení projektu neznamená ukončení našeho přátelství. Nové zkušenosti, znalosti, vědomosti a především vzpomínky na společně prožité chvíle a přátelství, která vznikla, si poneseme s sebou do dalšího života.
Poslední setkání našich a slovinských dětí i pedagogů se uskuteční v týdnu od 11. do 15. června 2012.
Dnes dorazí slovinská výprava na nádraží do Starého Města. Letos naši školu navštíví 6 dětí a 2 paní učitelky. Paní učitelku Natalii, která si užívá krásných chvil mateřské dovolené, zastoupí paní učitelka Sabina Volovšek a druhou paní učitelkou je Dušanka Berce, která nás navštívila již v loňském roce. Očekávaný příjezd je v 17. 30 hod.
Poté se přesuneme do školy v Ostrožské Nové Vsi, kde budou děti rozděleny do rodin.
Všem rodinám, které poskytly ubytování, moc děkujeme.
V úterý 12. června 2012 je pro děti naplánován zájezd. Loni jsme v rámci programu navštívili Prahu, letos bychom chtěli zúročit naše znalosti němčiny (protože němčina je jazykem našeho projektu) a vyrazit je vyzkoušet i v reálu, a tak naše cesta míří tentokrát do Vídně. Hlavním programem je návštěva ZOO v Schönbrunnu. Čeká nás nejen prohlídka zahrady, ale také hodinový výukový program v německém jazyce. Téma přednášky bude opět zaměřeno na ekologii. Kromě tohoto výukového programu nás čeká i prohlídka města a všech významných památek a velkým lákadlem bude i návštěva zábavního parku Pratru.
Do Vídně s námi pojedou nejen děti, které pracovaly na projektu už loni, ale nabídku dostali i ostatní žáci, kteří se učí německy, tedy žáci 7. a 8. ročníku, kteří už mají docela slušné znalosti jazyka a budou si je moct vyzkoušet v praxi.
Program dalších dnů je připraven v ekologickém centru Veronica v Hostětíně. Sem odjede skupina projektových dětí ve středu 13. června zůstane až do pátku 15. 6.
Po návratu z Hostětína, v pátek dopoledne, se ve škole s našimi hosty rozloučíme. Mělo by proběhnout slavnostní předání knihy, která je výstupním produktem projektu, a která naši práci na projektu přehledně mapuje a je doplněna spoustou krásných fotografií, které byly pořízeny během dvou let našeho společného setkávání. Projekt tímto ukončíme.
Naši hosté odjedou v pátek před obědem.

Mgr. Adéla Botková

<< <   1 2   > >>